Spotkania z yin jogą i jogą nidrą cz.1 nogi 11 01.2020

Jestem bardzo szczęśliwa, że w 2020 roku mogę zaprosić Was na kolejny cykl z serii „Spotkanie z yin jogą i jogą nidrą” ♥

Pierwsze spotkanie poświęcimy na praktykę powięziową dotykającą wszystkich taśm anatomicznych związanych z tylnią i przednią stroną nóg.

Dlaczego nogi?

🌟bo to nasz fundament dosłownie i w przenośni
🌟 bo chcemy w Nowym Roku czuć, że stabilnie stoimy na własnych nogach; mamy oparcie i siłę
🌟bo niosą nas codziennie pozwalając nam „iść przed siebie” i realizować swoje plany
🌟bo dźwigają także ciężar naszych emocji
🌟bo przez nogi przechodzi większość taśm powięziowych (min. taśma powierzchowna tylna, przednia,boczna, głęboka przednia).Dlatego praca z nogami przekłada się na tory mięśniowo- powięziowe w całym ciele i przynosi ulgę również w innych rejonach ciała.

Na pierwszym spotkaniu z yin jogą w 2020 roku pojawią się pozycje jak butterfyly, catterpillar, swan, shoelace, saddle, bananasana, one-knee recklining twist i straddle.

Naszym celem będzie uwolnienie napięć z zazwyczaj niedostępnych nam struktur ciała. Praca na powięziach zajmie nam ok. 90 min. Zakończymy 40 min. sesją jogi nidry: głębokim relaksem, nazywanym jogą snu psychicznego. Sesja dla wszystkich, także dla osób, które nigdy nie stały na macie 🙂

Gdzie i kiedy?
11.01.2020 sobota od godziny 14 do 16.30
Joga Centrum Adama Bielewicza
ul. Pankiewicza 1 lokal nr 26

Czym jest joga powięziowa?

Jest łagodną praktyką jogi, dostępną dla każdego, bez względu na staż na macie. Koncepcja yin jogi inspirowana jest taoistyczną medycyną chińską, wedle której harmonia w naszym ciele i umyśle pochodzi z równowagi pomiędzy Yin i Yang. Yang oznacza to co aktywne, energiczne, szybkie. Yin – bierne, powolne, łagodne. Praca w yin jodze polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego i wsłuchaniu się w swoje ciało. W przeciwieństwie do dynamicznych form yogi nie angażujemy do pracy siły mięśni. Dzięki temu docieramy do miejsc, które dotychczas były niedostępne – powięzi, ścięgien, więzadeł a także kości. Ponieważ nasze ciało pamięta emocje lepiej niż nasz świadomy umysł, uwalniamy także niepotrzebne nam więcej odczucia. Odzyskujemy spokój, a ciało – swobodę ruchu i lekkość. Jednocześnie pozycje są komfortowe- używamy dużej ilości koców, poduszek i zawsze szanujemy naszą granicę komfortu.

O yin jodze pisałam na blogu tutaj: http://streso-terapia.pl/yin-yoga-o-potedze-wewnetrznej-ciszy/

Czym jest joga nidra?

Jest prowadzoną medytacją, w warunkach totalnego komfortu: leżymy wygodnie otuleni kocami i podążamy za instrukcjami nauczyciela. Podstawową techniką jest rotacja świadomości, czyli przenoszenie swojej uwagi z poszczególnych części ciała. W klasycznej medytacji umysł pozostaje świadomy a ciało aktywne. W jodze nidrze staramy się uzyskać stan świadomego snu. Nie doświadczamy w niej marzeń sennych lecz stan snu głębokiego. Dzięki temu nasz mózg zaczyna pracować w obszarze fal Delta (0,5-4 Hz).). Fala delta jest najwolniejszą ze wszystkich fal mózgowych typową dla stanu głębokiego snu (Non-rapid eye movement, NREM, SEM). Głęboko regeneruje ciało, sprzyja procesom zdrowienia. Sesja jogi nidry potrafi zastąpić 3 godziny snu. Jest także doskonałą metodą rozpoczęcia swojej przygody z medytacją, ponieważ łatwiej w niej utrzymać koncentrację i nie wymaga pozycji siedzącej. Jest dostępna dla każdego, również osób z poważnymi kontuzjami i ograniczeniami zdrowotnymi.

O jodze nidrze więcej na blogu:http://streso-terapia.pl/joga-nidra-medytacja-dla-kazdego/

Informacje praktyczne:
Pamiętajcie – ubierzcie się w wygodne stroje do praktyki (takie, aby było Wam ciepło w trakcie leżenia). Można zabrać swoją poduszkę, koc i ewentualnie coś do przykrycia oczu. Nie przychodźcie głodni ani najedzeni. Najlepiej zjeść posiłek 2-3 godziny przed sesją.

Zapisy i rezerwacja:

Inwestycja w swój spokój:100 zł.

1. zapisz się mailowo kamila@streso-terapia.pl podaj imię i nazwisko
zapłać 100 zł.przed zajęciami lub wcześniej przelewem na konto:
Stresoterapia Kamila Karpinska
05 1950 0001 2006 0075 1444 0002
z dopiskiem ” Yin joga 11.01.2020″

Do zobaczenia na macie 🙂
Kamila

Zaciekawił Ciebie wpis? Chcesz się czymś podzielić? Pisz śmiało :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.