Pełna regeneracja: sesja yin yogi i yogi nidry 1.10.2017

1 października (niedziela) 15.00 – 18.00

Cud Grochów Ossowska 84 a, Warszawa

Prowadzi Kamila Karpińska

Pamiętacie to błogie uczucie i ciszę w umyślę, kiedy uda się nam odprężyć w savasanie? Spokój jest tym dla duszy, czym sen dla ciała. A gdyby połączyć te oba zjawiska? Jak silny wpływ na nasze samopoczucie miałby taki koktajl? Zapraszam, żeby przekonać się osobiście podczas warsztatu jogi nidry poprzedzonego sesją yin jogi. Tym razem będziemy także uwalniać napięcia z zazwyczaj niedostępnych nam struktur ciała jak powięź, kości i więzadła.

Korzyści z sesji:
• Głęboka regeneracja na poziomie ciała jak i psychiki
• Odprężenie i poprawa elastyczności ciała poprzez pracę z tkankami głębokimi
• Wsparcie w procesie zdrowienia oraz leczenia skutków długotrwałego stresu
• Doskonałe przygotowanie do medytacji dla osób, które mają trudność z utrzymaniem uwagi i koncentracji

Czym jest joga nidra?
Jest prowadzoną medytacją, w warunkach totalnego komfortu: leżymy wygodnie otuleni kocami i podążamy za instrukcjami nauczyciela. Podstawową techniką jest rotacja świadomości, czyli przenoszenie swojej uwagi z poszczególnych części ciała. W klasycznej medytacji umysł pozostaje świadomy a ciało aktywne. W jodze nidrze staramy się uzyskać stan świadomego snu. Nie doświadczamy w niej marzeń sennych lecz stan snu głębokiego. Dzięki temu nasz mózg zaczyna pracować w obszarze fal Delta (0,5-4 Hz).). Fala delta jest najwolniejszą ze wszystkich fal mózgowych typową dla stanu głębokiego snu (Non-rapid eye movement, NREM, SEM). Głęboko regeneruje ciało, sprzyja procesom zdrowienia. Sesja jogi nidry potrafi zastąpić 3 godziny snu. Jest także doskonałą metodą rozpoczęcia swojej przygody z medytacją, ponieważ łatwiej w niej utrzymać koncentrację i nie wymaga pozycji siedzącej. Jest dostępna dla każdego, również osób z poważnymi kontuzjami i ograniczeniami zdrowotnymi.

Czym jest joga powięziowa?
Jest łagodną praktyką jogi, dostępną dla każdego, bez względu na staż na macie.
Koncepcja yin jogi inspirowana jest taoistyczną medycyną chińską, wedle której harmonia w naszym ciele i umyśle pochodzi z równowagi pomiędzy Yin i Yang. Yang oznacza to co aktywne, energiczne, szybkie. Yin – bierne, powolne, łagodne. Praca w yin jodze polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego i wsłuchaniu się w swoje ciało. W przeciwieństwie do dynamicznych form yogi nie angażujemy do pracy siły mięśni. Dzięki temu docieramy do miejsc, które dotychczas były niedostępne – powięzi, ścięgien, więzadeł a także kości. Ponieważ nasze ciało pamięta emocje lepiej niż nasz świadomy umysł, uwalniamy także niepotrzebne nam więcej odczucia. Odzyskujemy spokój, a ciało – swobodę ruchu i lekkość. Jednocześnie pozycje są komfortowe- używamy dużej ilości koców, poduszek i zawsze szanujemy naszą granicę komfortu.


Zapraszam Was też do lektury mojego artykułu o jodze nidrze: http://streso-terapia.pl/hello-world/ i yin jodze http://streso-terapia.pl/yin-yoga-o-potedze-wewnetrznej-ciszy/

Informacje praktyczne:
Pamiętajcie – ubierzcie się w wygodne stroje do praktyki (takie, aby było Wam ciepło w trakcie leżenia). Można zabrać swoją poduszkę, koc i ewentualnie coś do przykrycia oczu. Nie przychodźcie głodni ani najedzeni. Najlepiej zjeść posiłek 2-3 godziny przed sesją.

Zapisy i rezerwacja:
1. zapisz się mailowo kamila@streso-terapia.pl podaj imię i nazwisko)
2. Płatność gotówką przed warsztatem
Koszt: 100 zł