Spotkania z yin jogą i jogą nidrą: cz.3 biodra 23.02.2020

Sesje jogi powięziowej w tym roku rozpoczęliśmy z rozmachem 🙂

W lutym aż dwie bardzo mocne sesje dotykające dwóch kluczowych obszarów naszego ciała: klatki piersiowej i bioder. Naszych magicznych miejsc, w których mieszka (serce/ płuca) i rodzi się nasze życie (miednica).

Na Wasze specjalne życzenie kolejny wieczór z cyklu „Spotkanie z yin jogą i jogą nidrą” poświęcimy biodrom czyli jedną z najbardziej problematycznych i jednocześnie najważniejszej dla naszego samopoczucia części ciała.

Każdy jogin wie, że bez elastycznych bioder dużo asan jest poza zasięgiem 🙂 I bez praktyki jogi biodra dopominają się o naszą uwagę. Sztywność i asymetria w tej okolicy, bardzo często wiążą się z dysfunkcjami w odległych częściach ciała, przekładając się min. na bóle kręgosłupa czy kolan. Dodatkowo, obszar miednicy małej oraz obręczy biodrowej, jest bardzo podatny somatycznie na stres psychologiczny. Biodra „pamiętają” wiele trudnych wydarzeń, które chcieliśmy wyprzeć. Praca w tym obszarze pomaga uwolnić wiele emocji – dlatego bywa dla nas takim wyzwaniem. Jednocześnie przynosi poczucie lekkości i wolności.

W trakcie sesji yin yogi wykorzystamy asany ukierunkowane na dotarcie do głębokich struktur mięśnia gruszkowatego, m. pośladkowych, biodrowo- lędźwiowego, czworogłowego, napinacza powięzi szerokiej i przywodzicieli: dragon cycle, swan, sphinx, shoe lace, frog i tadpole.
Praca na powięziach zajmie nam ok. 90 min. Zakończymy 30 min. sesją jogi nidry: głębokim relaksem, nazywanym jogą snu psychicznego. Sesja dla wszystkich, także dla osób, które nigdy nie stały na macie

Czym jest joga powięziowa? Czytaj na blogu tutaj:
http://streso-terapia.pl/yin-yoga-o-potedze-wewnetrznej-ciszy/

Czym jest joga nidra? Czytaj na blogu tutaj :
http://streso-terapia.pl/joga-nidra-medytacja-dla-kazdego/

Informacje praktyczne
Pamiętajcie – ubierzcie się w wygodne stroje do praktyki (takie, aby było Wam ciepło w trakcie leżenia). Można zabrać swoją poduszkę, koc i ewentualnie coś do przykrycia oczu. Nie przychodźcie głodni ani najedzeni. Najlepiej zjeść posiłek 2-3 godziny przed sesją.

Inwestycja w swój spokój 😉 100 zł

Gdzie:
Niedziela 23.03.2020 od godziny 14 do 16.30
Joga Centrum Adama Bielewicza
ul. Pankiewicza 1 lokal nr 26

Zapisy i rezerwacja:
1. Zapisz się mailowo kamila@streso-terapia.pl podaj imię i nazwisko.

Możesz zapłacić przed warsztatem gotówką lub zrobić przelew na konto:

Stresoterapia Kamila Karpinska
05 1950 0001 2006 0075 1444 0002
z dopiskiem ” Yin joga 23.02.2020″

W przypadku rezygnacji na tydzień przed warsztatem zwracam całą kwotę 🙂 Później nie ma możliwości zwrotu, ale możliwe jest przeniesienie na kolejny termin warsztatów.

Zapraszam
Kamila

Zaciekawił Ciebie wpis? Chcesz się czymś podzielić? Pisz śmiało :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.