Joga w Puszczy Białowieskiej z Małgosią Perkowską, Kamilą Karpińską Starzyna 20.07.-26.07.2019

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak  i zaawansowanych w praktyce jogi. Dwie sesje jogi dziennie prowadzone w sposób dający możliwość  pogłębiania praktyki, w zależności od potrzeb i możliwości. Poprzez praktykę jogi jak też warsztat medytacji w ruchu, w tańcu będziesz miał okazję poczuć się wygodniej w swoim ciele, pozbywając się blokad mentalnych i fizycznych.

Małgosia Perkowska jest nauczycielem Sri Sri Jogi od 2009 roku, a jogę praktykuje od 2002 roku. Wcześniej realizowała się jako sportowiec i zawodnik, stając na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu.   Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracającej zdrowie i równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Doświadczyła jak praktyki rebirthingu i sudarshan kriy przywracają zdrowie i radość życia. . Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi.

Zawodowo realizuje się jako doradca podatkowy .  Wraz z mężem i synami prowadzi Ośrodek  w Starzynie i Studio Joga-Ruch-Oddech w Białymstoku.

SRI SRI JOGA to  linia łagodnej jogi, daje duże poczucie wolności, pozytywny stan umysłu, siłę, i  z łagodnością pozwala przekraczać swoje ograniczenia . Jest zasadniczo ścieżką Hatha Jogi, jednak dla pełnego rozkwitu ludzkich możliwości  łączy ze sobą inne ścieżki. .  Pielęgnuje najwyższe wartości, z którymi każdy z nas się urodził, dając  witalność, stan poczucia własnej wartości, poczucie bezpieczeństwa w życiu, uwalnia od stresu, depresji i  bezsenności.  W Sri Sri Jodze równorzędny nacisk kładzie się na dobre funkcjonowanie zarówno ciała, umysłu i ducha. Dlatego tak ważne miejsce zajmują tu praktyki oddechowe-pranajamy. Twórca tej ścieżki Sri Sri Ravi Shankar, został zaproszony do Parlamentu Europejskiego, poprowadził pierwszą sesję jogi dla deputowanych i dzień 21 kwietnia uznano za Międzynarodowy Dzień Jogi.  czytaj więcej http://goo.gl/USGuX3

W ramach  warsztatów zapraszamy również do udziału w kursie gotowania(bez dodatkowych opłat). Naukę  gotowania wegetariańskich potraw prowadzi Rafał Perkowski, który od wielu lat jest wegetarianinem i jest kucharzem w znanym warszawskim wegańskim bistro VegeLabb. Chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i pasją gotowania.  Poznamy też tajemnice przygotowania pysznych ciast i słodkości, a to jest domena Natalki Szeroki.

Miejsce

Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej.

Zapraszamy do komfortowego ośrodka Starzyna  Joga- Ruch- Oddech,  oddalonego od zgiełku miejskiego i otoczonego nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych(asfaltowe nieuczęszczane drogi).

Odległość od Warszawy 200km.dojazd samochodem lub pociągiem ok.3h. Bardzo dobre połączenia PKP ze stacji W-wa Wschodnia do stacji Policzna . Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór samochodem po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem : W-wa – Węgrów – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Zamieszkamy w nowych lub świeżo wyremontowanych pokojach z łazienkami.

Ćwiczyć będziemy w pięknej sali(105m2) z dębową podłogą, drabinkami i pomocami do jogi.

Program: rozpoczynamy w sobotę  ok. 15.00 zakwaterowaniem,  16.30 sesja jogi, 18.30 obiadokolacja i ognisko   . Kończymy w piątek lunchem ok.godz.12 .

Plan dnia:

8.00-8.30  napoje, soki,  owoce.  

 8.30-10.30 pranajamy i sesja jogi. 

11.00 lunch z gorącymi przystawkami

 11.30 – 16.30 czas wolny

16.30-18.30 sesja jogi 18.30 obiadokolacja

Zapraszamy na dwie sesje jogi i pranajam dziennie i dodatkowo 4 spotkania z gotowaniem.

Wyżywienie:  zapewniamy poranną herbatę, napoje, owoce, świeże shaki owocowo-warzywne  i  2 pełne wegetariańskie posiłki(z nabiałem).W ciągu dnia przekąski, owoce.  Gotują osoby z wieloletnim doświadczeniem, według sprawdzonych receptur.  Atmosfera spokoju, radości i ciekawości podczas przygotowania posiłków daje efekty w postaci smakowitych potraw.

Koszt wyjazdu:

W pokoju 2 osobowym z łazienką 1450 zł  za osobę ( osoba towarzysząca niećwicząca  1250 zł). Dzieci w wieku 4-12 lat 700 zł.

Rezerwacji dokonujemy wypełniając formularz zgłoszeniowy powyżej lub na stroniewww.starzyna.pl   i wpłacając  opłatę za warsztat  750 zł. na konto:  Joga,Ruch,Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57 , Białystok nr konta :28 1050 1823 1000 0091 3490 1926  .

Opłata za pobyt ( spanie i wyżywienie) 700 zł można opłacić gotówką na miejscu lub przelewemna konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30  nr  31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

Potwierdzenie wpłaty proszę przesłać mailowo adres: gosia.joga@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona ok. 20 osób.. Decyduje kolejność wpłat.

Dodatkowe atrakcje w czasie wolnym, w cenie kursu: sauna , masaż na profesjonalnym łóżku masującym,  zewnętrzny duży basen ,kort tenisowy ze sztuczną trawą, krykiet na trawie, nordic-walking, ping-pong, ognisko ze śpiewem i gitarą , filmy z projektora ,zielone shaki z naturalnych ziół ,  wędrówki po puszczy lub wycieczki rowerowe (rowery są w ośrodku, ale zachęcamy do zabrania własnych rowerów).

Rozmowy, wymiana doświadczeń, pytania i odpowiedzi dotyczące praktyki jogi.

Ponadto atrakcją kulturalną  jest możliwość uczestniczenia w Festiwalu Folkowym w Czeremsze  www.festiwalczeremcha.pl  i oglądanie  spektakli  Międzynarodowego  Festiwalu Teatralnego  WERTEP. Spektakle wystawiane  są w sąsiednich miasteczkach i wioseczkach, wstęp wolny. Jest to szczególna atrakcja kulturalna ściągająca wielu turystów .  Więcej na stronie  www.wertepfestival.pl
Organizator: Małgosia Perkowska  tel.: 607190005, e-mail:  gosia.joga@gmail.com Andrzej Perkowski tel. 606266663